Produkty:

eBiuletyn-Newsletter

Kombajn półrzedowy zaczepiany JOANNA-4 do porzeczek i aronii Weremczuk FMR 

Parametry techniczno-eksploatacyjne:
Wydajność 0,15 - 0,25 ha/godz.*
Dokładność zbioru powyżej 98%
Minimalna wymagana moc ciągnika 22 kW (30 KM)
Odbiór owoców do standardowych skrzynek lub zbiór do 500 kg skrzyniopalet
Nośność pomostu roboczego: 1 100 kg 
Wymiary transportowe długość 5,60 m; szerokość 2,50 m, wysokość 2,20 m

*przy wyborze opcji MULTI-FRUIT wydajnośc 0,1 - 0,2 ha/godz

 


 Opis

 

Kombajn JOANNA-4 posiada:

 • własny układ hydrauliczny
 • regulację bezstopniową obrotów głowicy otrząsacza
 • płynną regulację obrotów wentylatora
 • niezależną regulację prędkości przesuwu taśm transportujących. 

Kombajn może być wyposażony w uniwersalną - przestawną głowicę nowego typu odpowiednią do zbioru: porzeczek, aronii, agrestu, malin, dzikiej rózy.


 

 

MASZYNA PRAWNIE CHRONIONA

 


Produkcją kombajnów porzeczkowych zajmujemy się już ponad 30 lat. Bez wahania możemy też powiedzieć, że jesteśmy ich największym producentem na świecie, zarówno kombajnów połówkowych jak i całorzędowych samojezdnych i zaczepianych, na plantacje wielkoobszarowe.  Nasze kombajny pracują z powodzeniem na plantacjach w Polsce, we wszystkich krajach Unii Europejskiej gdzie uprawiana jest porzeczka a także w Kanadzie i USA.

 

 "JOANNA-4
" to maszyna nowoczesna, wydajna i niezawodna, kolejna w serii kombajnów porzeczkowych „JOANNA". Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy ją Państwu podczas targów AGROTECH w Kilecach w 2013 roku. Kombajn powstał na bazie doświadczeń w produkcji kombajnów samojezdnych całorzędowych "VICTOR" i preferencji Klientów poszukujących maszyn prostych w obsłudze, trwałych a przy tym w korzystnej cenie.

 

KONSTRUKCJA KOMBAJNU

Podobnie jak w poprzednich modelach stosujemy system zbioruowoców oparty na jednym otrząsaczu - jest to system zdecydowanie najlepszy, gwarantujący 100% skuteczność zbioru przy absolutnie minimalnych stratach. Kombajny JOANNA-4 - są wyposażone w uniwersalne nowoczesne, bezobsługowe, cichobieżne głowice otrząsającą z możliwością ich przestawaiania w zalezności od uprawy. 
"JOANNA-4
" jest kombajnem przeznaczonym do zbioru porzeczek, aronii, agrestu, malin, jagody kamczackiej, świdosliwy oraz owoców dzikiej róży.

 

Nasze kombajny wyposażyliśmy w obszerną, jednolitą platformę roboczą, zabezpieczoną z od strony porzeczek osłonami przeciw wpadaniu liści do zebranych owoców, a od tyłu rozbieralną barierką zabezpieczającą skrzynki przez wypadaniem poza platformą. W modelu "JOANNA-4krata postowa jest ocynkowana. Na pomoście jest również miejsce na paletoskrzynię i kilka rzędów skrzynek. Wysoko usytuowany transporter umożliwia centralny zsyp owoców do paletoskrzyń i zapewnia usypywanie wierzchołka ponad brzegami skrzyń bez ingerencji obsługującego. Ładowność pomostu została przystosowana do 1100 kg w standardzie. Aby usprawnić rozładunek skrzyń, kombajn można dodatkowo wyposażyć w rolki do rozładunku skrzyniopalet

     
rolki do rozładunku skrzyniopalet

mozliwość zbioru do dwóch kistenów ustawionych obok siebie

możliwość zbioru do dwóch kistenów ustawionych jeden za drugim

Model "JOANNA-4" posiada dwa transportery owoców z niezależną regulacją prędkości przesuwu, mogące przenieść dużą masę owoców do pojemników oraz wydajny moduł oczyszczania owoców.

 

Dzięki takim rozwiązaniom kombajn doskonale sprawdza się na plantacjach z plonami niejednokrotnie dochodzącymi do 20 ton owoców z hektara. Zapewnia wysokowydajny, intensywny zbiór o najlepszych parametrach jakościowych przy minimalnej ilości czynności obsługowych. Zamontowana standardowo chłodnica oleju z termostatem zapewnia stabilną pracę kombajnu przy dużym obciążeniu.

 

Standardowo kombajn wyposażony jest w dyszel mechaniczny z wygodną płynną regulacją dyszla. Aby usprawnić manewrowanie maszyną podczas pracy i w czasie nawracania, kombajn JOANNA-4 może być opcjonalnie wyposażony w dyszel hydrauliczny oraz tylne koło skrętne.


DOSTĘPNE BOGATE WYPOSAŻENIE DODATKOWE, M.IN.

     
dyszel hydrauliczny
koła skrętne bierna przystawka do młodych krzewów
     
koło platformy ruchome do pracy na skłonach od 5% do 12% światła robocze na platformie
daszek nad platformą roboczą
     
zaczep kombajnu na TUZ
transporter sortująco-wyrzutowy
gumowane palce zapobiegajace uszkodzeniom na młodych plantacjach

Aktywna przystawka do niskich krzewów - jest to wersja specjalistyczna, wyposażona w  dodatkową tarczę z palcami otrząsającymi blisko ziemi, poza osłoną rozdzielacza rzędu. Dodatkowe osłony zapobiegają ponadto odbijaniu od kombajnu twardych i sprężystych owoców np. agrestu.  

 

 

 

 

 

 

Dostępne jest również inne specjalistyczne wyposażenie, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Przy wyborze dostępnych opcji nasi specjaliści z działu handlowego zawsze służą pomocą i udzielą wszystkich informacji niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji przy kompletowaniu wyposażenia maszyny. 

 

 

 

Uwaga!

 


Istnieje możliwość zamówienia dodatkowego modułu do zbioru malin montowanego do kombajnu "JOANNA-4", który umożliwia zbiór malin uprawianych bez podpór.

 

 

 

 

 


 

 

 

 


 
Porównanie wersji kombajnu "JOANNA"  - wersja standard (na prawo) i wersja z modułem malinowym (na lewo)


Podsumowując, "JOANNA-4" to kombajn nowoczesny, trwały i przystosowany do wydajnej, bezawaryjnej pracy. Zastosowane rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne pozwoliły wyprodukować maszynę solidną i profesjonalną, a użyte wysokiej jakości materiały i osprzęt gwarantują bezawaryjną wieloletnią eksploatację. W kombajnie "JOANNA-4" zostały zastosowane między innymi:

 • wytrzymałe półki transporterów, wykonane z grubej stali nierdzewnej,
 • kryte samonastawne łożyska transportera poprzecznego
 • mocne i wytrzymałe łańcuchy transporterów ¾” z samosmarownymi prowadnicami z superwytrzymałego tworzywa konstrukcyjnego,
 • 24 szt. palców otrząsacza na jeden krążek, zapewniających lepsze efekty otrząsania,
 • wielodrążkowe, wahliwe prowadzenie transportera pod otrząsaczem, zapewniające równoległe prowadzenie wzdłuż rzędu,
 • niezużywające się sprzęgła transporterów konstrukcji stalowej z wkładkami elastycznymi z tworzyw konstrukcyjnych,
 • mocne, profesjonalne mocowanie przewodów i innych elementów hydrauliki ,
 • pełny osprzęt hydrauliki gwarantujący bezawaryjną pracę: filtr wewnętrzny  i dodatkowo filtr zewnętrzny,
 • nakrętki, które nie odkręcają się w wyniku drgań podczas pracy, z samohamownym plastikiem,
 • elementy maszyny malowane wysokogatunkowymi farbami poliuretanowymi.

" * Zapytanie ofertowe do przedstawienia do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wymaga wypełnienia oznaczonych * pól. "